Pune, Maharashtra
GST No. 27AAJFJ6260G1Z8
Call 08047629753 75% Response Rate
Send Enquiry
| Capacity | 50 kg/hour |
| Type | Dry Type |
| Automation Grade | Automatic |
| Usage/Application | Industrial |
| Material | Stainless Steel |
| Brand/Make | Jn Industries |
| Voltage | 220 V |
View Complete details
| Capacity | 30 , 50 , 100 , 200 kg/hr. |
| Product To Be Peeled | Garlic |
| Type | Dry Type |
| Automation Grade | Automatic |
| Usage/Application | Industrial |
| Material | Stainless Steel |
| Electricity Phase | Single Phase |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1 Piece
| Capacity | 30,40,50,100 |
| Electricity Phase | Three Phase |
| Motor Power | 2 HP |
| Material of Construction(Contact) | SS 304 |
| Brand | JN Industries |
| Country of Origin | Made in India |
Specifications:
View Complete details