Pune, Maharashtra
GST No. 27AAJFJ6260G1Z8
Call 08047629753 75% Response Rate
Send Enquiry
Minimum Order Quantity: 1 Piece
| Capacity | 20-25 kg/hr |
| Electricity Phase | Single Phase |
| Motor Power | 0.5 HP |
| Material of Construction(Contact) | SS 304 |
| Usage/Application | Industrial |
| Voltage | 220 V |
| Brand | JN Industries |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1 Piece
| Automatic Grade | Automatic |
| Capacity | 20-25 kg/hr |
| Electricity Phase | 0.5 hp |
| Brand | JN Industries |
| Usage/Application | automatic cashew nut cut |
| Weight | 150 kg |
| Voltage | 240 v |
Additional Information:
View Complete details
| Fuel Type | Gas |
| Voltage | 320V |
| Automatic Grade | Automatic |
| Electricity Phase | Three Phase |
| Motor Power | 3 HP |
| Material of Construction(Contact) | SS 304 |
| Frequency | 50Hz |
View Complete details
| Automatic Grade | Automatic |
| Capacity | 40 kg , 60 kg , 80 kg , 120 kg , 160 kg , 320 kg |
| Electricity Phase | Single Phase |
| Motor Power | 2 HP |
| Design | Standard |
| Material of Construction(Contact) | MS |
| Usage/Application | Industrial |
View Complete details
| Electricity Phase | Single Phase |
| Motor Power | 2 HP |
| Material of Construction(Contact) | MS |
| Capacity (kg/hr) | 40,60,80,120.160.320,500,1000 |
| Automatic Grade | Semi-Automatic, Automatic |
| Brand | JN Industries |
| Voltage(V) | 220/440 |
View Complete details
| Automatic Grade | yes |
| Accuracy | 90-95% |
| Output | 30, 50, 100, 200 kg/hr |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details