Pune, Maharashtra
GST No. 27AAJFJ6260G1Z8
Call 08047629753 75% Response Rate
Send Enquiry
| Capacity | 50 , 100 , 160 , 240 , 320 , 500 |
| Power Source | single / three phase |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1 Piece
| Type | Dry Type |
| Automation Grade | Automatic |
| Usage/Application | Industrial |
| Material | Mild Steel |
| Electricity Phase | Three Phase |
| Brand/Make | JN Industries |
| Voltage | 380 V |
| Capacity | 100,200,300 |
garlic bulb Breaker Machine is used to break garlic bulb in to garlic cloves. we are manufacturing and supplier of garlic bulb breaker machine with good quality or good services.
garlic bulb Breaker Machine
View Complete details
| Capacity | 30 , 50 , 100 , 200 |
| Product To Be Peeled | Garlic |
| Type | Dry Type |
| Automation Grade | Automatic |
| Usage/Application | Industrial |
| Material | Stainless Steel |
| Electricity Phase | Single Phase |
View Complete details
| Capacity | 30 , 50 , 100 , 200 |
| Product To Be Peeled | Garlic |
| Type | Dry Type |
| Automation Grade | Automatic |
| Usage/Application | Industrial |
| Material | Stainless Steel |
| Electricity Phase | Single Phase |
View Complete details
| Capacity | 30 , 50 , 100 , 200 |
| Product To Be Peeled | Garlic |
| Type | Dry Type |
| Automation Grade | Automatic |
| Usage/Application | Industrial |
| Material | Stainless Steel |
| Electricity Phase | Single Phase |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1 Piece
| Type | Dry Type |
| Automation Grade | Automatic |
| Usage/Application | Industrial |
| Material | Mild Steel |
| Electricity Phase | Single Phase |
| Brand/Make | JN Industries |
| Capacity | 30,40,50,100 |
View Complete details
| Capacity | 200 kg/hour |
| Type | Dry Type |
| Automation Grade | Automatic |
| Usage/Application | Industrial |
| Material | Mild Steel |
| Brand/Make | J N Industries |
| Voltage | 380 V |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1 Piece
| Capacity | 100,200,300,400 |
| Type | Dry Type |
| Automation Grade | Automatic |
| Material | Mild Steel |
| Electricity Phase | Three Phase |
| Usage/Application | garlic bulb break with sizing |
| Brand/Make | JN Industries |
| Weight | 300 kg |
garlic bulb Breaker Machine is used to break garlic bulb in to garlic cloves. we are manufacturing and supplier of garlic bulb breaker machine with good quality or good services.
garlic bulb Breaker Machine with sizing
capacity - 200-300 kg/hr.
Additional Information:
View Complete details