Pune, Maharashtra
GST No. 27AAJFJ6260G1Z8
Call 08047629753 75% Response Rate
Send Enquiry
Minimum Order Quantity: 1 Unit
| Capacity | 150 Kg/Hour |
| Voltage | 320V |
| Automatic Grade | Semi-Automatic |
| Electricity Phase | Three Phase |
| Motor Power | 3 HP |
| Material of Construction(Contact) | SS 316 |
| Usage/Application | Industrial |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
| Capacity | 30, 50, 100, 200 kg/hr. |
| Automatic Grade | yes |
| Accuracy | 90-95% |
| Output | 30, 50, 100, 200 kg/hr |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1 Piece
| Material | MS |
| Electricity Phase | Three Phase |
| Motor Power | 3 HP |
| Material of Construction(Contact) | SS 304 |
| Usage/Application | Industrial |
View Complete details